Iskra Samoklęski Duże 2:0 Zieloni Zalesie
Iskra Zamość - Rynarzewo 3:1 LZS Grochowiska Księże

Aktualności

Podsumowanie 14 (13) kolejki

• autor: McNoras, 2013-04-23 18:34

Co było i będzie...

Iskra Zamość/Rynarzewo 3:7 ZORZA ŚLESIN ( - M. Barański, Pardua 2, M. Łoboda 2, P. Barański, Mróz)
Od początku inicjatywa była w posiadaniu Zorzy. Pierwsza bramka padła już w 9 minucie. Po zagraniu ręką zawodnika gospodarzy w swoim polu karnym sędzia najpierw podyktował rzut wolny tuż za szesnastką, jednak po konstultacji ze swoim asystentem zmienił decyzję i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Michał Barański i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali, tym samym zdobywając swojego 9. gola w tym sezonie. Chwilę później było już 1:1, po serii błędów obrony Zorzy piłka wpada do bramki chronionej przez Rafała Miękczyńskiego. Po tej bramce lekką przewagę miał zespół gospodarzy i niespodziewanie w 25 minucie objął prowadzenie po składnej akcji. W 35 minucie kolejne zagranie ręką w polu karnym Iskry i kolejny rzut karny dla Zorzy. Tym razem do piłki podszedł Andrzej Pardua i również nie spudłował. 2:2 do przerwy.

Po zmianie stron obraz gry znowu uległ zmianie. Zorza miała zdecydowaną przewagę i nie pozostawiła rywalom żadnych złudzeń, zdobywając 5 bramek autorstwa Parduy, dwa razy Macieja Łobody, Pawła Barańskiego i Adriana Mroza. Drużyna gospodarzy zdołała strzelić jedną bramkę.

ZORZA: Miękczyński - Masłowski, Jakubowski (C), Mateusz Katafiasz, M. Barański - P. Barański (75' Błochowiak), Moskwa (65' Mróz), M. Łoboda - P. Daroń, K. Łoboda (70' Radajewski), Pardua (60' Kozłowski)

GLZS Sadki 2:3 Tarpan Mrocza (Mrotek 2 - Barabasz, Łoposiewicz, Pyszka)
W Sadkach odbyło się ważne dla układu górnej połowy tabeli derbowe spotkanie. Spotkanie stało na wysokim poziomie. Do przerwy kibice oglądali 3 bramki, goście z Mroczy byli lepsi i strzelili rywalom 2 bramki, tracąc 1. Zespół Tarpana utrzymał prowadzenie do końca meczu, ostatecznie zwyciężając 3:2. Dwie ze zwycięskich bramek zdobyli oni z rzutów karnych.

LZS Świątkowo Cerekwica 2:1 LZS Grochowiska Księże
Kolejne derby. Dobrze znana ślesińskim kibicom drużyna z Grochowisk (0:5) sprawiła problemy kolejnemu faworytowi na wyjeździe i była bliska sprawienia sensacji. Ostatecznie się jednak nie udało i piłkarze z Cerekwicy dalej zasiadają na fotelu lidera.

Skra Paterek 2:4 Victoria Kołaczkowo (Kowalczuk 2 - Bojas 2, Suplicki, Jahnke)
Do przerwy utrzymał się wynik 0:1 i zgodnie z oczekiwaniami po zwycięstwo zmierzali goście. Po zmianie stron dołożyli oni jeszcze trzy bramki, pozwalając strzelić dwie swoim rywalom, którym zdecydowanie nie pomagało szczęście. Dwa razy trafili w poprzeczkę.

Iskra Samoklęski Duże 2:5 Zjednoczeni Chwaliszewo ( - Grześkowiak 2, Wełnicki, Kowalczyk, Banach)
Tu również obyło się bez niespodzianki. Iskra dalej na przedostatnim miejscu.

Zieloni Zalesie 0:4 Orion Dziewierzewo
Drużyna Zielonych uczyniła zdecydowany postęp. Po dziewięciu bramkach straconych w Ślesinie, tym razem dała sobie wbić tylko cztery.