Iskra Zamość - Rynarzewo 3:1 LZS Grochowiska Księże

herb Iskra Zamość-Rynarzewo
Zorza Ślesin   Iskra Zamość-Rynarzewo

2012-09-08, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

Kibice, którzy przybyli na stadion mogli być nieco zdziwieni. Nie mogli doszukać się ślesińskich zawodników w niebiesko-białych, bądź czarnych koszulkach. Zawodnicy rozgrzewający się w czerwonych strojach być może nieco przypominali piłkarzy Zorzy, jednak sympatycy naszego zespołu tuż przed pierwszym gwizdkiem zdali sobie sprawę z tego, iż po ślesińskiej murawie będą hasać od teraz "Czerwone Diabły".

Od pierwszego gwizdka bardziej zaatakowała Zorza i już w 5 minucie meczu po świetnym podaniu Piotra Daronia, swoją czwartą bramkę w sezonie strzelił Michał Barański. Zorza dążyła do strzelenia kolejnej bramki. Najwięcej zamieszania siał Michał Budziński, dla którego kwestią czasu wydaje się rozwiązanie wielkiego worka z bramkami. Z czasem jednak, mecz był coraz bardziej wyrównany. W 30 minucie po błędzie Rafała Jakubowskiego, zawodnik gości wyszedł na czystą pozycję z Rafałem Miękczyńskim i nie dał szans naszemu golkiperowi. 1-1.

Po przerwie Zorza od samego początku przejęła inicjatywę. Zawodników Iskry stać było tylko na pojedyncze kontrataki, z którymi obrona Zorzy nie miała zbyt wielu problemów. W 60 minucie akcja Zorzy w polu karnym rywali i obrońca zagrywa piłkę ręką! Rzut karny! Napięcie w sztabie Zorzy, wszyscy chcieli, by jedenastkę wykonywałMaciej Łoboda, jednak ten wolał pomóc Michałowi Barańskiemu w walce o koronę króla strzelców. "Rudy" sprostał zadaniu, czym zrehabilitował się za zeszłotygodniową wpadkę w Zalesiu i strzelił swoją piątą bramkę w sezonie. Gdyby był trochę młodszy, można by było w 100% stwierdzić że w trzech meczach pobił swój indywidualny rekord, a tak twierdzimy tylko w 99. Zorza dalej swoje, goście nie mogli na chwilę odetchnąć. Bohaterem spotkania mógł zostać Krzysztof Łoboda, jednak zmarnował kilka (być może kilkanaście) sytuacji na przesądzenie wyniku meczu. Zdarza się. W 70 minucie z boiska zszedł Michał Budziński, a wszedł na nie członek klubu zasłużonych, Andrzej Pardua. Jak się później okazało, ta roszada okazała się kluczowa. W 80 minucie "Pipet" świetnie wyprowadził Macieja Łobodę na czystą pozycję, a ten pewnie skierował piłkę do bramki. Niedługo potem, kolejny rezerwowy, Adrian Mróz mógł ustalić wynik spotkania, jednak obrońca rywali zrównał go z podłożem. Na szczęście sędzia tego dnia był dobrze dysponowany i podyktował drugą jedenastkę dla Zorzy, którą pewnie na bramkę zamienił wspomniany wcześniej Andrzej Pardua. Ostateczny wynik meczu: 4-1.